Avrupa birliği Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz

Ana Sayfa Haberler Altın Rezervi Müjdesi
Altın Rezervi Müjdesi

Altın Rezervi Müjdesi

TÜRKİYEYE ALTIN REZERVİ MÜJDESİ!


Erzurum'un Olur ilçesine bağlı Boğazgören köyünde altın rezervleri bulunmuş ve işletme ruhsatı alınmıştır. Yaklaşık 10 yıl çalıştıktan sonra ruhsat alabilen operatörler, bölgeye önce 75 milyon dolar yatırım yapacağını ve çalışan sayısının binlere ulaşacağını söyledi. 8 milyon metreküplük bir alanda cevher miktarının bulunduğu bölgelerde altın rezervi ton başına 4 gram olarak belirlendi. Altının işlenmesi siyanür kullanmayacak, doğaya zarar vermeden yerçekimine göre yapılacaktır. Altın madeni binlerce vatandaşı istihdam edecek ve madenin yıllık katma değerinin 400 milyon ABD doları olduğu tahmin ediliyor.


"SİYANÜR KULLANILMAYACAK"


İşletme sahipleri Kenan Kılıç ve Avukat Yusuf Ayar, madende altın, gümüş ve bakır bulunduğunu, madende siyanür kullanılmayacağını ve zenginleştirmenin yerçekimine dayalı olacağını söyledi. Yeni altın madeni ile ilgili röportajı kabul eden Yusuf Ayar, “Burası üzerinde çalıştığımız bir alan. Gerekli incelemelerden sonra ruhsatı aldık, Nisan ayında başladık. Alan altın ve değerli taşlarla dolu, maden uzun yıllar çıkarılabilir ve ülkemize büyük katkı sağlayacaktır. Madenin ilk lokasyonunda 400 milyon ABD doları katma değer sağlamayı umuyoruz. Bu, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli bir rakam. En büyük hassasiyetimiz doğa. Siyanür asla işe yaramayacak. Doğaya tamamen zarar vermeden altını çıkarıp işleyeceğiz. Ülkemize iyi şanslar." şeklinde konuştu.

"Altın Gramı sitemiz sizler için 7/24 güvenilir veri ve haber akışını sağlamaktan asla vazgeçmeyecektir!"
Altın Gramı Yönetimi

İlgilenebileceğiniz Haberler