Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde pek çok kimsenin birden fazla kredi kartı kullanıcısı olduğunu söylemek mümkündür. Taksitli alışveriş, puan kazanma ve alışverişlerde bonus biriktirme gibi pek çok özelliği bulunan kredi kartları düzenli kullanım sonucunda ayrıcalıklı avantajlar sunmaktadır. Ancak gelir seviyesinin kart limitlerinin altında olması bir takım finansal sorunların yaşanmasına neden olduğu gibi her bir kimsenin birden fazla kredi kartı kullanması da ödeme güçlüğü yaşanmasına yol açmaktadır. İşsizlik, gelir seviyesinin düşük olması ve daha pek çok neden kart borçlarının ödenmesinde sorunlar oluşturabilmektedir. Bu durum sonucunda da tüketiciler kredi kartı borçlarının yapılandırılması ve limitlerinin düşürülmesine ilişkin araştırmalar yapmaktadır.

 

Yapı Kredi bankası müşterilerine sunmuş olduğu ayrıcalıklar ile birlikte kredi kartı kullanan müşterilerinin de kart borcunu ve ödemelerini güvence altına almaktadır. Kredi kartı borcunu yapılandırmak için başvuru yapan müşterilerine avantajlı seçenekler de sunan banka kredi kartı borcunun ödenmesini güvence altına alması ile birlikte ödeme güçlüğü çeken kimselerin borçlarını daha kolay ve düzenli bir şekilde ödemesine olanak sunmaktadır. Bu durum sonucunda da borçlar daha düşük tutarlarda ödenmekte ve düzenli ödeme planı oluşmuş olmaktadır.

 

Günlük yaşam içinde yaşanan finansal sıkıntılar nedeni ile kart borcunun ödenmesi aşamasında yaşanan sorunlar karşısında banka yapılandırma işleminde yapmış olduğu yenilikler ile tüketicilere diğer bankalara oranla ayrıcalıklar sunmaktadır. Böylece kredi kartı borcunun ödenmesini güvence altında da almış olmaktadır. Bordrolu olarak çalışmakta olan kimselerin işten çıkma durumu, serbest meslek sahibi olan kimselerin ya da devlet memuru olarak çalışanların geçici süreliğine çalışamaması halinde ve öğrenciler, ev hanımları ile emeklilerin kaza ya da hastalık durumlarında yedi günden daha fazla sürede hastanede kalmaları halinde kart borcuna ait ileriki dönemlerin tutarlarında banka yeniden düzenlemeler yaptığı gibi yapılandırma da yapabilmektedir.

 

Finansal sıkıntılar içerisinde yaşanan sorunlar nedeni ile kredi kartı borcuna ait ödemelerinin yapılamaması durumunda Yapı Kredi bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemine kolaylık getirmektedirler. Yapılandırma işlemine ait detaylı bilgilere bankakredinotum.com adresinden ulaşmak mümkündür. Ayrıca bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi kartına ait olan borç tutarının yapılandırılmasına ilişkin müracaat edilebileceği gibi SMS ve telefon bankacılığı aracılığı ile de yapılandırma yapmak mümkündür. Yapılandırma işleminden yararlanmak isteyen tüm banka müşterileri aynı yöntem aracılığı ile kart borçlarını yapılandırabilmektedir.

Kaynak: https://www.bankakredinotum.com/2015/10/06/yapi-kredi-bankasi-kredi-karti-borcu-yapilandirma/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir