Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Kredi veren bankaların pek çok şartı olmaktadır. Bu şartlardan biri de çoğu zaman sigortalı olmaktır. Bu durumda da akıllara şu soru gelmektedir: Sigortası olmayan kredi çekemeyecek mi? Elbette böyle bir şey söz konusu değildir. Bu yazımızda sizlere bunu açıklayacağız.

 

 

Neden Kredi Çekilir?

 

Günümüzde her şey ateş pahası olmuşken hemen her konuda kredi çekmek yahut başka birinden borç almak gerekmektedir. Ama yakın çevredekilerle borç ilişkisine girmek her zaman iyi sonuçlar doğurmaz. Bu borç alma verme konularından dolayı çok defa aile içi huzursuzluklar ortaya çıkmıştır, pek çok arkadaşlık da bu sebepten dolayı bitmiştir. Bu nedenle de en iyi ve en dertsiz yol bir bankadan kredi çekmektir.

Artık hemen her ihtiyaca uygun kredi çeşitleri bankalar tarafından verilmektedir. Düğün, ev, araba, sağlık ve daha pek çok konuda kredi çekerek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Size uygun faiz seçenekleri ve bütçenize uygun bir kredi taksitlendirmeyle de kolaylıkla borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuza düğününü yapabilir, evinizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Yahut tıbbi bir operasyon için gerekli parayı ödeyebilir ve kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Kısacası kredi çekerek hemen her konudaki eksiğinizi kapatabilirsiniz.

 

 

Sigortasız Kişi Ne yapacak?

 

Sigortasız kişiye kredi vermek için bankalar iki yol izlemektedir. Birincisi; kişinin bankayla bir ilişkisi olup olmadığıdır yahut herhangi bir borca girip idari takibe girip girmediğidir. İkincisi ise bu kişinin evi arabası yani kısacası pahada değer ürünleri olup olmadığıdır. Bunlara bakarak bir banka sigortasız kişiye kredi verip vermeyeceğine karar vermektedir.

Bir kişi eğer sigortasızsa ve bir bankadan kredi çekmek istiyorsa bu sayılan şartların hangisine uyduğuna bakmalıdır. Eğer bir bankada kara listeye girdiyse yahut haciz gibi idari işleme tabi tutulduysa kredi çekmesi imkansıza yakındır. Üzerine bir ev, araba, arsa gibi yüksek meblağlarda yatırımları yoksa da yine ne yazık ki kredi çekemeyecektir. Her bankanın sigortasız kişilere kredi vermek için başlattığı kampanyaları olmaktadır. Bu kampanyalardan kendinize uygun olanı seçip hemen o banka ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir