Sanal Kart Nedir, Avantajları Nelerdir?

Birçok kişinin merak ettiği sanal kart nedir sorusuna kısa olarak cevaben; internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanın en rahat yolu diyebiliriz. Online alışverişte dolandırıcılık ve benzeri etkenleri minimum risk seviyesine düşüren sanal kartlar günümüz birçok tüketici tarafından tercih edilmektedir. Milyonlarca kişi tarafından güvenle tercih edilen sanal kartların birçok farklı avantajlar bulunuyor. İsminden de anlaşılacağı üzere sanal bir ürün şeklinde yer alan bu tarz kartlar kullanıcının isteğine göre banka tarafından onaylanmaktadır. Fiziki açıdan bir formu bulunmayan bu kartlar, istenilirse ilgili bağlı olduğu banka tarafından tüketicisine karton şeklinde gönderimi yapılmaktadır.

 

 

Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

 

Gelelim çokça sorulan sanal kartın avantajları nelerdir sualine. Öncelikle bu kartların limit aşaması tamamen kullanıcının elinde olmaktadır. Yani ne kadar dilerseniz o kadar bir limite tabii olan bir kart ürünüdür. Kişi limit belirlemediği sürece “0” bir limit göstergesine sahip olmaktadır. Bu durum bilgilerin çalınması halinde dahi kötü bir sonuç doğurmayacağından güven konusunda ilk adımını bu şekilde atmaktadır. Alışveriş sonrasında kartınızda yer alan limit düşüşe geçmekte ve bilgilerinizin çalışması halinde dahi sadece geriye kalan ufak tefek limit kayıpları yaşarsınız.

Sanal kart ücretli mi sorusuna cevaben; ülkemizde ve dünya genelinde bankaların %97’si herhangi bir ücret tüketicilerden talep etmemektedir. Dahası ise kartın herhangi bir aidat veya yıllık bir ücret durumu da bulunmamaktadır. Tamamen ücretsiz olan kart sayesinde internet üzerinden güvenli alışveriş sergileyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir