Ödül İçin Yavru Kedi Mamalar

Bildiğiniz gibi yavru kediler eğitilmesi için en uygun dönemde oluyorlar. Bazı şeyleri yapmaları veya yapmamaları gerektiğini öğrenmeleri açısından kediler için en motive edici yöntem ödül mamaları oluyor. Ancak genel olarak bakıldığında kedilerin özellikle yavru kedilerin sindirim sistemleri bir hayli hassas. Bu yüzden ödül amaçlı kullanılacak yavru kedi mamaları seçilirken çok dikkatli olunmalıdır. Genellikle içerikleriyle ilgili bir veterinerden öneri alınması gerekecektir. Bu şekilde hem kedinizin sağlığına zarar vermeyecek hem de kedinizi en iyi şekilde eğitebileceksiniz. Bu mamaları kullanırken aşırıya kaçmamaya ve kedinizin her hareketi için bu mamaları vermemeye dikkat etmelisiniz. Doğru şekilde kullanımlarıyla tuvalet alışkanlıkları dahil pek çok iyi adım atılabilmektedir.

 

 

Kedi Tarağı Niçin Kullanılıyor

 

Kedi sahiplenen kişilerin evlerinde hep kedi tarağı görmüşsünüzdür. Eğer bunun amacını bilmiyorsanız bu size saçma ve komik görünmüş olabilir. Ancak bir kedi bakmayı düşünüyorsanız kedi tarağı hakkında daha fazla şey bilmeniz gerekecektir. Türe ve zamana göre değişiyor olsa dahi her kedi tüy döker. Kedi tarağının asıl amacı bu tüy dökülmelerini en aza indirmektir. Kedinin tüyleri her gün düzenli olarak tarandığında sadece kedi güzel görünmüş olmaz, aynı zamanda gün boyu dökülecek tüyler bir nebze de olsun burada toplanmış olur. Tüy dökme problemine karşı ayrıca veterinerin önereceği vitaminleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem eviniz için hem de kediniz için en iyisini yapmış olursunuz.

 

 

 

Proplan Kedi Maması Çeşitleri

 

Proplan kedi maması farklı çeşitleriyle karşınıza çıkıyor. Tüm kedilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik farklı içeriklerle hazırlanmış bu mamalar aynı zamanda kedilerin damak tadına da hitap eder niteliktedir. Yavru kediler ve yetişkin kediler için farklı besin değerlerine sahip mamalar hazırlıyor ve kedilerin sindirim sistemine de dikkat ediyor. Tabi mama çeşitleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Bazı kediler cinsleri bakımında tüy yumaklarının çok daha fazla oluşmasına sebep olabiliyor. Buna karşılık ProPlan kedi maması Derma Plus adıyla bunu önleyecek içerikleriyle karşınıza çıkıyor. Bunun dışında Sterilised kısırlaştırılmış kediler için oldukça uygun. Kilo problemi yaşayan kediler için de Light içerikli mamalar bulunmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir