Kredi Notum Düşük, Kredi Çekebilir Miyim?

İhtiyaçlarımızı karşılamak için bankaların sağladığı finans desteği biz tüketicilerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Bankalar ise potansiyel müşterilerinde her zaman iki parametreye önem vermektedir. Bunlar kişinin aylık geliri ve kredi notu. Her ay düzenli bir geliriniz var ama kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi almak konusunda bir şüpheye düşmeniz olağandır.

 

 

 

Kredi Notum Neden Düşük?

 

Findeks kredi notunuz düşük ise bunun 2 olası sebebi vardır. Önceden kullandığınız kredili ürün ödemelerinde sorun yaşamış olmanız veya son 5 sene içerisinde herhangi bir kredili ürün kullanmamış olmanız. 

Yakın zamanda uygulamaya giren sicil affı ile birlikte kredi sicilinizin temizleneceğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca düzenli bir gelir sahibiyseniz maaşınızı aldığınız banka şubesinden tüketici kredisi almak için iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. 

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar  da yok değil. Ama genelde ücretli çalışanlar için maaşın alındığı bankalara kredi başvurusu yapmanız tüketici kredisi almanız için çok doğru bir adım olacaktır.

Sonuç olarak kredi notu düşük olanlar da bir şekilde finansal ihtiyaç kredisini bankalardan çekebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir