Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

üketiciler çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda kredi başvurularında bulunmaktadırlar. Öte yandan bu finansal hizmetten vazgeçip kredi başvuru iptali üzerine de arayışlara geçmektedirler. Bizlerde konumuz dahilinde sizlere kısaca kredi başvurusu nasıl iptal edilir sorusuna cevaplar sunacağız. Bilindiği üzere kredi başvuruları artık sadece fiziki olarak bankaya veya ATM üzerinden gerçekleşmiyor. Öte yandan internet ve mobil bankacılık üzerinden de çok rahat kredi başvuruları yapılabiliyor. Bununla birlikte kredi başvuru iptali içinde birkaç farklı yol bulunmakta.

 

 

Kredi Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

 

İnternet veya ATM üzerinden yapılan kredi başvurularının iptali için şubeye gitmenize gerek yok. Öncelikle bilmeniz gereken bu kanallardan yapılan kredi başvuru talepleri onaylansa dahi bu sadece bir ön onay olmaktadır. Kesin onay bankanın gerekli araştırmalar nezdinde verdiği kararlar kapsamında yer almaktadır. Şubeler dışından, yani dijital ortamlar çerçevesinde yer alan internet ve ATM üzerinden yapılan kredi başvuruları sadece ön onaya tabii olmaktadır.

 

Bu sebeple kredinin tam onay alınabilinmesi için bankaya gitmeniz ve gerekli evrakları sunmanız gerekmektedir. Bu eylemi gerçekleştirmediğiniz takdirde zaten otomatik olarak başvurunuz onaydan geçemeyeceği için herhangi bir iptal talebinde bulunmanız gerekmez. İnternet üzerinden kredi başvurusu işlemleri sadece ön onaya tabii olmaktadır. Altını tekrar çizdiğimiz bu durum dışında fiziki olarak bankaya giderek kredi başvurusunda bulunduysanız, bankaya gitmeniz gerekmektedir. Banka yetkilileri ile yapacağınız görüşme nezdinde kredi başvuru iptal talebi verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir