Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Ev hanımları kredi başvurusu yapan büyük kitlenin içinde yer almaktadır. Hemen pek çok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Bunun sebeplerinden bir tanesi ise, ev hanımlarının sayıca çok olması ve dolayısıyla da talebin fazla olmasıdır. Bankalar da bu talebi görmezden gelemeyerek ev hanımlarına çeşitli şartlar altında kredi vermektedirler.

 

 

Ev Hanımları Neden Kredi Çeker?

 

Ev hanımlarının kredi çekme nedenleri oldukça çeşitlidir. Aslında çalışan bir kadından farkları yoktur bu konuda. Örneğin bir ev hanımı ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Bu sayede parayı nereye harcayacaksa o ihtiyacını giderebilir ve böylelikle de sorun ortadan kalkmış olur. Kendisine en uygun ödeme koşulunu banka memuru ile tespit ederek de kolaylıkla ödemesini yapabilir. Yahut iş hayatına atılmak isteyen bir ev hanımı da kredi başvurusunda bulunabilir. Bu küçük ölçekli bir dükkan olabileceği gibi büyük çapta bir yatırım da olabilir. Bu konudaki ayrıntılı bilgilere bankaların müşteri temsilcilerinden yahut internet adreslerinden de ulaşılabilmektedir.

 

Ev hanımlarına kredi veren bankaların bu gruba yönelik pek çok kredi çeşidi mevcuttur. Örneğin evinde ek iş yapmak isteyen bir kadın, ufak da olsa bir sermayeye ihtiyaç duymaktadır. 5 bin liraya kadar olan kredilerde kefil aranmazken daha büyük meblağlarda kefil istenebilmektedir. Bankadan bankaya bu şart değişse de meblağ büyüdükçe kredi çekme işlemi biraz zorlaştığını unutmamak gerekir.

 

 

Kredi Başvuru Şartları

 

Ev hanımları sigortasız kategorisinde oldukları için kredi çekerken maaş bordrosu gösterememektedirler. Bunun yerine üzerlerinde herhangi bir mal yahut mülk varsa bunu belgeleriyle bankaya sunduklarında kredi çekebilme şansları artmaktadır. Ayrıca bazı bankalar kredi verirken mali sicilinin de temiz olmasına dikkat etmektedir. Ancak kimi bankalar da kara listeye girmiş kişilere kredi verebilmektedir. Yani kısacası her bankanın kredi şartı birbirinden farklı olabilse de hemen her banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey ise bankaları araştırmak ve ev hanımlarına kredi şartlarını incelemektir. Ardından size en uygun ödeme planı çıkartarak dilediğiniz harcamayı yapabilir ve çektiğiniz krediyi kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir