Erdoğan-Trump Görüşmesi Doların Seyrini Etkileyecek!

Gram altın fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dolar fiyatının geldiğini daha önce de belirtmiştik. Nitekim özellikle içinde bulunduğumuz kısa vadeli dönemde de tamamen dolar üzerinden şekilleniyor gram altın fiyatları. Bugün yaşanacak gelişme de dolar fiyatları üzerinde, haliyle gram altın fiyatları konusunda önemli bir etki yapabilecektir.

 

 

Erdoğan-Trump Görüşmesi

 

Bu akşam Türkiye saati ile akşam 19.40’da gerçekleşecek Erdoğan-Trump görüşmesi, içerdeki ekonomi çevrelerince dikkatle takip edilecek. DAEŞ terör örgütüne karşı farklı fikirleri savunan iki lider arasındaki görüşmenin nasıl geçeceği merakla bekleniyor. Görüşmede gerçekleşecek olası bir sert tavır, doların ateşini direkt yükseltecektir. Bu da direkt gram altın fiyatlarında yükselişe neden olacaktır. Yine Erdoğan-Trump görüşmesinin Amerika ile ilişkiler noktasında miladi bir nitelikte olduğunun belirtilmesi de bu görüşmeden çıkacak sonuçların dolar üzerinde direkt etki edeceğini gösteriyor. İki liderin fikir ayrılıkları konusunda ortak noktada buluşması ise iç piyasadaki iyimserliği daha da üst noktalara taşıyacaktır.

Özetle Erdoğan-Trump görüşmesinin gram altın fiyatlarını üzerinde +/- 2 lira ve düzeyinde etki edebileceğini düşünmekteyiz. Herkese bol kazançlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir