Altın Yatırımı Neden Tercih Edilmeli?

En makul ve doğru yatırım aracı olarak, gerek uzmanlar gerek amatör yatırımcılar tarafından altın yatırımı önerilmektedir. Peki bu önerilerin haklılık payı var mı? Bugünkü yazımızda, altın yatırımı yapılması tavsiyelerine dayanak olan olguları değerlendireceğiz.

 

Altın’ın tarihine kısaca bir göz atarsak; eski çağlardan beri en değerli metallerden biri olarak işlem gördüğünü, birçok medeniyette de para yerine kullanıldığını görebiliriz. Günümüzde de çok önemli bir emtia sayılan altın, dolaşımdaki paranın adeta sigortası hüviyetindedir. Şunu da belirtmek gerekir ki kimyasal ve fiziksel açıdan barındırdığı özellikler sayesinde günümüz teknolojisinde de kullanılmaktadır. Tüm bunları bir araya getirince, altın yatırımı; hem en gözde hem de en garantili yatırım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Paramızı enflasyona karşı koruyabileceğimiz en önemli yatırım aracı Altın’dır. Bu anlamda gayrimenkul yatırım araçlarını da savunanlar olacaktır elbette ama altın yatırımı çok esnek bir yatırım aracıdır. İhtiyaç halinde anında nakite dönüştürülebilir yapısıyla, önemli bir avantaj sunmaktadır. Bu bağlamda bankalarda gram altın hesabı konusunu da ilerleyen zamanlarda masaya yatıracağız.

 

Son olarak bundan sonraki birçok yazımızda da vurgulayacağımız bir hususu dile getirmek istiyoruz; altın yatırımı sabır işidir, sabreden kazanmasa dahi kaybetme ihtimali her daim çok azdır. Herkese bol kazançlar…

Altın Yatırımı Neden Tercih Edilmeli?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir